Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Громадські організації підтримали протест жителів Шульгівки

18 вересня 2014 року в Києві, в приміщені MAIDAN PRESS CENTER, відбулася прес-конференція, присвячена локальним конфліктам, пов’язаним з діяльністю крупних тваринницьких ферм. Приводом для проведення прес-конференції став випадок в с. Шульгівка (Петриківський район, Дніпропетровська область). Місцевих жителів, які виступали проти незаконного будівництва крупної звіроферми, жорстоко побили «тітушки».

 

Жителі села обурені фактом вирубки лісу, втратою земель для випасання худоби, відсутністю інформації про екологічні та соціальні наслідки будівництва звіроферми, небажанням місцевої влади проводити громадські слухання та нездатністю міліції забезпечити охорону порядку.

 

З інформацією щодо конфлікту в селі Шульгівка можна ознайомитись на сайті www.voice.dp.ua. До протесту жителів Шульгівки вже долучилися регіональні та національні громадські організації, зокрема «Голос Природи», «Національній екологічний центр України», «Правова аналітика». На думку екологів та правозахисників, причинами подібних конфліктів є ігнорування думки місцевих громад при прийнятті рішень щодо будівництва нових комплексів, неефективний державний контроль та високий рівень корупції.

 

«З весни жителі нашого села намагаються привернути увагу влади до незаконного будівництва крупної звіроферми ТОВ «ВБК «Агропромінвест», але наші звернення ігнорують, а будівництво ферми продовжується. Вже знищено 11 гектарів лісу та спотворено родючий шар ґрунту на 40 гектарах пасовищ. В умовах неспроможності органів влади та керівництва звіроферми вести конструктивний діалог з мешканцями села), ми були змушені самостійно розпочати розслідування щодо екологічних та соціальних наслідків будівництва. В результаті ми зрозуміли, що будувати ферму недоцільно і вирішили провести мирну акцію протесту. Реакція була дуже жорстокою, на другий день акції «тітушки» під керівництвом директора ТОВ «ВБК «Агропромінвест» побили активістів», – розповідає Вікторія Левкіна, жителька села Шульгівка, координаторка акції. «Ігнорування владою звернень і вимог громадян, замовчування конфлікту, недбале ставлення до своїх обов’язків та непрофесійний підхід відповідальних чиновників, контролюючих органів та правоохоронців ведуть до подальшого загострення конфлікту. На даний момент ми звернулися до громадських організацій з проханням підтримати протест мешканців села та допомогти зупини будівництво звіроферми».

 

«Занепокоєння жителів Шульгівки цілком зрозуміле, воно обумовлене численними випадками порушень природоохоронного законодавства та санітарних вимог з боку тваринницьких ферм в Дніпропетровської області. Наша організація фіксує випадки екологічних злочинів в Дніпропетровській області ще з 2007 року. Частіше за все це випадки забруднення водних об’єктів, незаконні поховання тваринницьких відходів в ґрунті, викиди в атмосферу», – зазначив Євген Колішевський, виконавчий директор Дніпродзержинської громадської екологічної організації «Голос Природи». – «Щодо будівництва звіроферми в Шульгівці, то занепокоєння викликає те, що будівництво ведеться на території підтоплення, ці землі є резервом природо-заповідного фонду, а також близькість даного промислового об’єкта до населених пунктів та садівничих товариств».
«Конфлікти навколо великих промислових ферм виникають через те, що рішення про їх будівництво приймаються без врахування думки місцевого населення, яке зазвичай виступає проти. Випадок у Дніпропетровській області не поодинокий. Схожі проблеми були при будівництві промислових свиноферм в Івано-Франківській області, птахофабрик у Вінницькій та Чернігівській областях. Наразі державна політика сприяє розвитку саме промислових ферм, а не малих та середніх фермерських господарств. Тому можна очікувати продовження загострення ситуації до того часу, поки держава не почне орієнтуватися на розвиток малого та середнього фермерства, або не буде змінена схема ухвалення рішень про будівництво таких об’єктів», – заявила Наталія Коломієць, спеціаліст в галузі тваринництва громадської організації «Національний екологічний центр України».

 

«Не можна створювати нові робочі місця і розбудовувати економіку України із порушенням норм чинного законодавства та всупереч нормативним вимогам та громадським інтересам», – вважає Мар’яна Булгакова, директор експертно-дорадчого центру «Правова аналітика». – «В законодавстві України розмежовуються державні та громадські інтереси, що є концептуально невірним, адже держава повинна представляти власне інтереси громади і для цього громада уповноважує її на виконання певних функцій. Тому для місцевих жителів повинні бути створені умови для ефективної участі у прийнятті рішень, які впливають на права та інтереси населення. У зв’язку з цим, на законодавчому рівні повинна бути передбачена процедура контролю за проведенням громадських слухань; право громадськості на ініціювання громадських слухань; відповідальність за порушення законодавства про проведення громадських слухань та відповідні санкції; а також чітка процедура притягнення до відповідальності та застосування відповідних санкцій у даній сфері».

За більш детальною інформацією звертайтесь:
Євген Колішевський
Виконавчий директор громадської екологічної організації «Голос Природи»
(05692) 67439 / 067 6811316
E-mail: golos1999@gmail.com

Наталія Коломієць
Спеціаліст громадської організації «Національний екологічний центр України»
(044) 3537842 / 050 3567455
E-mail: kolomiets@necu.org.ua

Мар’яна Булгакова
Директор експертно-дорадчого центру «Правова аналітика»
067 9621462
E-mail: maryana.lviv@gmail.com


Опубліковано 21.09.2014
1009 переглядів | для друку